Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké to bude v pekle?

2. 3. 2011

      Předně promiňte, že toto téma. První dojem může vzbuzovat nedobrý pocit, nebo výsměch. Obojí bych nerad. Peklo je v Písmech dost časté a vážné téma.
 

      A jako u předchozího článku o nebi, tak i tady musím přiznat, že jen tyto staré texty mi dávají malinko důvod o tomto tématu s Vámi, milí čtenáři, chvíli přemýšlet. Nikdy jsem v pekle nebyl a doufám, že ani nebudu.

      Budete se ale možná divit, peklo souvisí s Boží láskou. V jakém slova smyslu? Bůh i peklem dává člověku na výběr, kde chce trávit svojí věčnost. Dává mu volbu. A už jsem prozradil první důležitou věc. Peklo je pokračováním lidské existence (a existencí) po smrti pro ty, kteří se tak rozhodli. Vím, trochu Vás provokuji. Přeci  jak se někdo může rozhodnout pro něco tak bolestného a negativního jako podsvětí bezesporu je? A tady bych se chtěl chvíli zdržet. Připadá mi to důležité.

     Toto věčné místo opuštěností (doslova stínů) je vlastně důsledek našeho života bez Boha, pro který jsme se rozhodli už tady na zemi. Je to jako když se odmítnu léčit a nemoc pomalu ale jistě prostupuje mojí bytostí. A právě tady je nezbytné zmínit. Jako nemám ponětí, jak se zlá nemoc chová ve své převaze, nemohu ani ve vztahu k věčnosti o šeolu tuto otázku podcenit. Peklo je totiž mimo naší zkušenost. Jeho zárodky ale můžeme sledovat už tady. Například když se lidé nemají rádi a ubližují si.

     Nechci ale strašit. To by bylo laciné. Peklo ovšem není jen naší volbou. Je také našim trestem. Za co? Za naší nezávislost. Na kom? Na Pánu celé země, tedy Původci i mě i tebe. Abych byl ale přesnější. Je našim následkem, pro který jsme se odmítnutím nabídky své osobní záchrany v Kristu sami rozhodli. Dovolte mi, prosím, ještě jeden příklad. Je to jako když v hořícím domě odmítnete, aby vás hasič vytáhl. Že dům hoří, to je holá skutečnost, jako že bez Pána Boha budeme bez Pána Boha i na věčnosti. A že nám poslal Záchrance to už také víme. Jak jsem ale zmínil před chvíli, nechci vás stresovat. Rád bych ale na druhé straně trošičku bil na poplach. Sám Ježíš mluvil své generaci o pekle dost často, protože mu o ní šlo.

     A nyní něco přeci jen pozitivního. Prvotní důvod, proč Bůh stvořil a spravuje peklo není, abychom se do něj dostali. Byl vytvořen pro svedené (padlé) anděly a jejich svůdce. Podle jednoho z nejpodivnějších svitků Nového Zákona poslední knihy, která se jmenuje Zjevení (Odhalení) má klíče od bran této mocnosti sám Ježíš. To znamená jediné. Nemusíme mít bázeň (úctu spojenou s respektem) před nikým jiným, než před tím, který jednou bude hodnotit, jak jsme žili a čemu jsme dávali zelenou. O tom ale příště. Totiž, podle jakých kritérii bude jednou Boží syn soudit všechny generace jedné historie. Tedy, promiňte, i mě a Vás. Budete-li samozřejmě chtít.

     Co chci ale na úplný závěr napsat. Nemusíte tomu, co jsem v tomto článku psal hned věřit. Rád bych ale, kdyby jsme nad tím chvíli přemýšleli. Možná to totiž bude logicky sedět s tím, co vnitřně už nějaký čas tušíme. A pokud to bylo pro Vás, vážení čtenáři,  úplně mimo mísu, omlouvám se vám.

                                                                   Jiří Kantor

                                                                                                  

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dík

(Jindřich m., 4. 3. 2011 9:45)

Moc pěkný článek a srozumytelný Jinrko:)
Dik J.

Re: Dík

(Děkuji, Jindro!, 4. 3. 2011 13:01)

Děkuji, příteli!
Přeji ti pěkný víkend!
Jiří.

Pro nikoho to není mimo mísu...

(karel.cuchal@seznam.cz, 3. 3. 2011 19:45)

Nevím proč se za článek o pekle nakonec omlouvat.
Ježíš o něm mluví víckrát než o nebi. Jde o něco
skutečného, jak píšete píšete, určeného pro padlé
anděly a ne pro lidi. Ale když si lidé nedají poradit,ani neuvěří ani nevyznají své hříchy aby jim byly odpuštěny, skončí tam i lidé.

Re: Pro nikoho to není mimo mísu...

(Děkuji za povzbuzení, 4. 3. 2011 13:00)

Děkuji Vám za povzbuzení!
Zdraví:
JK.